Растот на БДП на Јужна Кореја достигна највисоко ниво во последните 11 години поради раст на

Време зa читање: 2 минути Економијата на Јужна Кореја се шири со најбрзо темпо во последните 11 години во 2021 година благодарение на скокот на извозот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
7 копии

Министерството за финансии го објави податокот за нивото на јавниот и на државниот долг заклучно со 31.12.2021 година. Во согласност со објавените податоци, ...
| | веќе видена | слични

Индија проценува дека нејзината економија ќе порасне меѓу осум и 8,5 проценти во фискалната година што започнува во април, намалувајќи ги своите прогнози во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економската активност во ЕУ и еврозоната нагло забави во четвртиот квартал од 2021 година, пред се, како одраз на слабеењето на повеќето водечки економии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавниот долг на Албанија на крајот на 2021 година достигнал рекордно ниво од 80,1 отсто од Бруто домашниот производ, што е највисоко во периодот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот претседател Илир Мета изрази загриженост во врска со висотото ниво на јавниот долг, кој според него може да ја доведе земјата во сериозна криза. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 193 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Растот на БДП на Јужна Кореја достигна највисоко ниво во последните 11 години поради раст на

Од:
До кого (е-маил):
Порака: