Повеќе од гол – Mozzart за головите на ракометарите веќе издвои 125.000 денари во хуманитарниот фонд!


Иако нашата репрезентација во тензичен финиш изгуби од Словенците, регионалниот лидер во приредување игри на среќа во рамките на својата акција за секој ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Црна Гора денеска од 15:30 часот против Холандија ќе се обидат да ја продолжат бајката на ова Европско првенство во ракомет. Но, ако досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црна Гора продолжи да пишува историја на ова Европско првенство. Откако во групната фаза ги совлада Словенија и Македонија, во главната рунда на почетокот и ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна јавност е во шок по очајното издание на „коцкестите“ и убедливиот пораз од 26-32 на првиот дуел од главната фаза против Црна Гора. Овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 708 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

НАТО не планира да испрати борбени трупи во Украина, изјави првиот човек, Јенс Столтенберг.Практично, тоа значи дека Западот ја спушти топката во конфликтот со ...
сите 507 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од гол – Mozzart за головите на ракометарите веќе издвои 125.000 денари во хуманитарниот фонд!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: