Со кој би можела Македонија да се падне во баражот за Светско?


Дуелот меѓу Данска и Франција привлече големо внимание во јавноста, не само зошто беше пресметка меѓу актуелниот светски и олимписки првак, туку поради начинот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Николај Јакобсен одлучи да ги одмори клучните дански ракометари за вчерашниот меч против Франција, а овој натпревар и денес е тема во ракометните кругови низ ...
| | веќе видена | слични

Данска и покрај доминацијата на дуелот против Франција на крајот не успеа да дојде до триумфот и ја „црни“ судбината на Исланд. „Рибарите“ се надеваа дека ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Николај Јакобсен да ги одмори клучните дански ракометари за синоќешниот меч со Франција се уште е главна вест во ракометните кругови во Европа. ...
| | веќе видена | слични

Исланд, заедно со Црна Гора се најпријатното изненадување на Европското првенство во ракомет. „Рибарите“ направија големо чудо откако ја згромија Франција со ...
| | веќе видена | слични

Исландската ракометна репрезентација е најголем губитник по завршување на главната групна фаза од Европското првенство. Исланд заврши на третото место во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 740 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 479 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со кој би можела Македонија да се падне во баражот за Светско?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: