Десет години од најболниот пораз на ракометна Македонија


Црногорската ракометна репрезентација уште еднаш ја докажа онаа старата балканска дека по секој успех, најчесто се се завршува со голема караница меѓу актерите ...
| | веќе видена | слични

Деновиве главна тема е Новак Ѓоковиќ и забраната да учествува на Австралија опен на неколку дена пред почетокот на турнирот Постарите љубители на спортот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на ракоментата репрезентација Кире Лазаров вели дека Европското првенство во Унгарија и Словачка е наместено. Тој во интервју за хрватски „ Индекс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 388 | | | веќе видена

Факт се неколку работи. Прво и основно дека целкупниот процес доби на динамика како резултат на одлуката на Вселенската Патријаршија да ја прими МПЦ во ...
сите 440 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 291 | | | веќе видена

Војната во Украина влезе во 85. ден, а главна тема и натаму е судбината на заробените војници на баталјонот Азов по падот на Мариупол. Бошко Зориќ од ...
сите 232 | | | веќе видена

Изненадува изјавата на премиерот (Димитар) Ковачевски кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата, а тоа оди на ...
сите 394 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата Патот кон на ТВ Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет години од најболниот пораз на ракометна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: