Како да согорите и до 500 калории? Половина час пеколен ритам (ВИДЕО)


Долг е патот до „плочките“ на стомакот Не е лесно да се дојде до плочки на стомакот и извајани мускули. Секој почеток е тежок, а за да ви помогнеме барем ...
| | веќе видена | слични

Секоја здравствена состојба значително подобро се менаџира со редовна физичка активност. И дијабетесот не е исклучок. Мали промени во секојневието водат кон ...
| | веќе видена | слични

Ослободете се од стресот и нервозата Кога сакате што повеќе да го опуштите телото, но и да ги истегнете мускулите на вистински начин, јогата е одличен избор. ...
| | веќе видена | слични

Затегнувањето на мускулите на задникот и бутовите бара многу време и напор. Затоа е најдобро што поскоро да започнете со вежбање. Ви предлагаме сет на вежби во ...
| | веќе видена | слични

Кога некој ќе ви каже дека одењето не е тренинг, не го слушајте. Секоја активност е добра активност, а истото важи и за пешачењето, кое може да ви помогне да ...
| | веќе видена | слични

Доколку барате идеална комбинација на домашни вежби со низок интензитет, имаме предлог за вас. Комплет едноставни, но во исто време физички напорни вежби во ...
| | веќе видена | слични

Совршена комбинација на вежби што можете да ги правите на било кое место Доколку барате идеална комбинација на домашни вежби со низок интензитет, имаме предлог ...
| | веќе видена | слични

Ако сте пробале сè, а болките во грбот се уште се присутни, испробајте ги овие вежби, специјално дизајнирани да ве ослободат од напнатоста. Поради модерниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да согорите и до 500 калории? Половина час пеколен ритам (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: