Зечевиќ – генерален секретар на СДСМ, Маричиќ за евроинтеграции, Николовски за одбрана или земјоделие…?


Според информациите на повеќе медиуми, новиот партиски лидер Димитар Ковачевски на Централниот одбор во среда ќе го предложи Миле Зечевиќ за нов генерален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со официјалното поставувањето на Нина Фити во Извршниот одбр на СДСМ од страна на новиот лидер Димитар Ковачевски, очигледна е намерата за продолжување на она ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието минатата недела ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, со што започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Пендаровски треба ...
| | веќе видена | слични

Но, она што паѓа во очи е тоа што наместо нови имиња кои би внеле нова свежина во редовите на партијата која изгуби секаков кредибилитет да продолжи да ја води ...
| | веќе видена | слични

Лидерот Димитар Ковачевски , заедно со новото раководство на владејачката СДСМ, најави нов пристап – целосно отфрлање на партискиот клиентелизам, ефикасно ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешната прес конференција, по седницата на Централниот одбор, ги објави новите именувани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 416 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 148 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зечевиќ – генерален секретар на СДСМ, Маричиќ за евроинтеграции, Николовски за одбрана или земјоделие…?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: