Полицијата откри автобус за Истанбул со фалсификат документи


11 копии

Еден месец по страшната автобуска несреќа на автопатот Струма во Бугарија, во која загинаа 45 лица, сообраќајот на 32-от километар е повторно целосно ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, на местото на несреќата веќе се заменети старите заштитни огради со нови, обновени се ознаките, а максималната ...
| | веќе видена | слични

По точно еден месец од трагедијата во која загинаа 45 македонски државјани, обновена е патната сигнализација на автопатот „Струма“ во Бугарија. Причините за ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица од автобусот на македонската агенција „Беса транс“ обновено ...
| | веќе видена | слични

Точно еден месец по страшната несреќа на автопатот Струма, во која изгореа 45 лица од Северна Македонија, на 32. километар, сообраќајот на коловозната лента ...
| | веќе видена | слични

Eден месец по несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која изгореа 45 лица во автобус, вратите на канцелариите на скопската туристичка агенција „Беса ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Се наврши еден месец од автобуската несреќа во Бугарија, а бугарските истражни служби најавија дека резултатите од вештачењата – судско-медицинското, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според шефот на бугарската Национална истражна служба Борислав Сарафов, податоците покажувале дека брзината на автобусот најверојатно била несоодветна со ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од вештачењата (судско-медицинското, техничкото и пожарно-техничкото) за автобуската несреќа што се случи на автопатот „Струма“ би можеле да бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата откри автобус за Истанбул со фалсификат документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: