Еден месец по автобуската несреќа обновен сообраќајот на автопатот Струма

Еден месец по страшната автобуска несреќа на автопатот Струма во Бугарија, во која загинаа 45 лица, сообраќајот на 32-от километар е повторно целосно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од Министерството за внатрешни работи и Оливер Спасовски нема коментар зошто станицата за технички преглед на компанијата „ВИА КОМЕРЦ Џемаљ“, во која бил ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за транспортна политика (ЕЦТП) констатирал голем број грешки и прекршоци во новата „организација на сообраќајот“ на делницата на автопатот ...
| | веќе видена | слични

Станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс” кој изгоре во Бугарија и за која биле утврдени серија неправилности уште во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Решението за привремена забрана за работа на станицата е изречено од МВР на 26 ноември, а поради констатирани пропусти во работењето. На документот стои ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го повикува јавното обвинителство да ја прошири предистрагата за случајот со „Беса транс“, чиј автобус на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи цели три месеци не потпишувал документ за затворање на станицата за технички преглед каде се регистрирал автобусот на смртта на ...
| | веќе видена | слични

Решението е изречено од МВР на 26 ноември, пропустите во работењето биле констатирани во август, на 5 октомври во „ВИА комерц“ во село Глумово се регистрирал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, потпишал решение за затворање на станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса ...
| | веќе видена | слични

Во станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс“ во кој на 23 ноември изгореа 45 патници биле регистрирани пропусти уште во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 280 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден месец по автобуската несреќа обновен сообраќајот на автопатот Струма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: