Резултатите од вештачењата за автобуската несреќа во Бугарија би можело да бидат готови до недела

Според шефот на бугарската Национална истражна служба Борислав Сарафов, податоците покажувале дека брзината на автобусот најверојатно била несоодветна со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Од Министерството за внатрешни работи и Оливер Спасовски нема коментар зошто станицата за технички преглед на компанијата „ВИА КОМЕРЦ Џемаљ“, во која бил ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за транспортна политика (ЕЦТП) констатирал голем број грешки и прекршоци во новата „организација на сообраќајот“ на делницата на автопатот ...
| | веќе видена | слични

Станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс” кој изгоре во Бугарија и за која биле утврдени серија неправилности уште во ...
| | веќе видена | слични

Решението за привремена забрана за работа на станицата е изречено од МВР на 26 ноември, а поради констатирани пропусти во работењето. На документот стои ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го повикува јавното обвинителство да ја прошири предистрагата за случајот со „Беса транс“, чиј автобус на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи цели три месеци не потпишувал документ за затворање на станицата за технички преглед каде се регистрирал автобусот на смртта на ...
| | веќе видена | слични

Решението е изречено од МВР на 26 ноември, пропустите во работењето биле констатирани во август, на 5 октомври во „ВИА комерц“ во село Глумово се регистрирал ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, потпишал решение за затворање на станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 558 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 160 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Македонската полиција денеска фати албански државјанин со уловени 91,33 кг охридска пастрмка. – Денеска (01.10.2022) по преземени мерки и активности од страна ...
сите 320 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 279 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, во продолжението од првенствениот фудбалски натпревар Тетекс-Каменица Саса, во ...
сите 22 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Резултатите од вештачењата за автобуската несреќа во Бугарија би можело да бидат готови до недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: