Зошто Спасовски чекал 3,5 месеци да ја забрани работата на станицата во која бил регистриран автобусот на „Беса транс“

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, потпишал решение за затворање на станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од Министерството за внатрешни работи и Оливер Спасовски нема коментар зошто станицата за технички преглед на компанијата „ВИА КОМЕРЦ Џемаљ“, во која бил ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за транспортна политика (ЕЦТП) констатирал голем број грешки и прекршоци во новата „организација на сообраќајот“ на делницата на автопатот ...
| | веќе видена | слични

Станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс” кој изгоре во Бугарија и за која биле утврдени серија неправилности уште во ...
| | веќе видена | слични

Решението за привремена забрана за работа на станицата е изречено од МВР на 26 ноември, а поради констатирани пропусти во работењето. На документот стои ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го повикува јавното обвинителство да ја прошири предистрагата за случајот со „Беса транс“, чиј автобус на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи цели три месеци не потпишувал документ за затворање на станицата за технички преглед каде се регистрирал автобусот на смртта на ...
| | веќе видена | слични

Решението е изречено од МВР на 26 ноември, пропустите во работењето биле констатирани во август, на 5 октомври во „ВИА комерц“ во село Глумово се регистрирал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 343 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Спасовски чекал 3,5 месеци да ја забрани работата на станицата во која бил регистриран автобусот на „Беса транс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: