Сопственикот на „Беса транс“ уште е недостапен за инспекторите

Eден месец по несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која изгореа 45 лица во автобус, вратите на канцелариите на скопската туристичка агенција „Беса ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од Министерството за внатрешни работи и Оливер Спасовски нема коментар зошто станицата за технички преглед на компанијата „ВИА КОМЕРЦ Џемаљ“, во која бил ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за транспортна политика (ЕЦТП) констатирал голем број грешки и прекршоци во новата „организација на сообраќајот“ на делницата на автопатот ...
| | веќе видена | слични

Станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс” кој изгоре во Бугарија и за која биле утврдени серија неправилности уште во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Решението за привремена забрана за работа на станицата е изречено од МВР на 26 ноември, а поради констатирани пропусти во работењето. На документот стои ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го повикува јавното обвинителство да ја прошири предистрагата за случајот со „Беса транс“, чиј автобус на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи цели три месеци не потпишувал документ за затворање на станицата за технички преглед каде се регистрирал автобусот на смртта на ...
| | веќе видена | слични

Решението е изречено од МВР на 26 ноември, пропустите во работењето биле констатирани во август, на 5 октомври во „ВИА комерц“ во село Глумово се регистрирал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, потпишал решение за затворање на станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса ...
| | веќе видена | слични

Во станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса транс“ во кој на 23 ноември изгореа 45 патници биле регистрирани пропусти уште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 243 | | | веќе видена

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 622 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, преку фејсбук се огласи за околу отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во ...
сите 135 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската анексија ...
сите 315 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственикот на „Беса транс“ уште е недостапен за инспекторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: