Орхан Муртезани на чело на МЕПСО наместо Куштрим Рамадани


4 копии
2 копии

СДСМ и ДУИ го исполнија првото барање на новиот коалиционен партнер Алтернатива од списокот на функционери што го достави претседателот Африм Гаши, а кои треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изјавата на претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, дадена на вестите на Сител дека се работи за „многу индикативна иницијатива започната од политички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја оцени како „сериозен обид за политизирање“ на нејзината работа изјавата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оценува дека нема основа да се отфрли предлогот на Алтернатива, по формирањето на новата влада, потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата ја покрена Иницијативата до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, а лидерот ...
| | веќе видена | слични

За Собранието нема пречка Хусни Исмаили да се избере за потпретседател. Се додека некој не е осуден со правосуден акт, презумцијата на невиност е над сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орхан Муртезани на чело на МЕПСО наместо Куштрим Рамадани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: