Сменет директорот на Македонски железници

Владата на 24 декември вонредно им исплати 2,6 милиони евра на акционерските друштва во државна сопственост Железници на РСМ Транспорт и Водостопанство. На ...
| | веќе видена | слични

Буџетарите и по Нова Година ќе може да заработуваат плус бонус до 30 проценти од платата. Владата уште еднаш си донесе Уредба која треба да важи од 1 јануари, ...
| | веќе видена | слични

Владата на 24 декември ја објави во Службен весник уредбата со која на административците финансирани од буџетот може да им се зголемат платите за дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Новите имиња се уште не се познати, но едно е извесно, дека на стартот на идната година земјава ќе добие нова Влада, повторно предводена од СДСМ. Засега е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во емисијата „360 степени“ во Алсат рече дека сите дивоизградени објекти кои нема да бидат опфатени со новиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 231 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 233 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 217 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сменет директорот на Македонски железници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: