ДКСК: Изјавата за кривично гонење на Исамили е сериозен обид за политизирање на нашата работа

Изјавата на претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, дадена на вестите на Сител дека се работи за „многу индикативна иницијатива започната од политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Член на Совет на Општина Аеродром истовремено е член на Управен одбор, декан на Факултет и управител на друштво за градежништво, како и в.д. директор на ЈП ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), согласно поднесените изјави за интереси за 2021 година, констатирала пет случаи на кумулација на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) во однос на годишните даночни пријави од игри на среќа денеска повикаа и апелираа да се води контрола на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, на денешната 58 седница, информираше дека согласно поднесените обрасци за изјави за интерси за 2021 година од страна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе ги проверува податоците од изјавите за имот на 10 судии и 10 обвинители, 10 директори на јавни здравствени ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите бараа непријавен имот, а открија можен случај на перење пари од обложувалници. При проверка на имотната состојба на поранешната министерка ...
| | веќе видена | слични

Горан Трпеноски, член на ДКСК, потсетувајќи на случај кога комисијата има откриено оти еден функционер имал добивка од игри на среќа во бруто износ од еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата, финансиските институции и сите надлежни, бараат од Антикорупција, да најдат законски решенија за ова прашање и сериозно да ги испитуваат овие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК: Изјавата за кривично гонење на Исамили е сериозен обид за политизирање на нашата работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: