ДКСК: Изјавата на Гаши е сериозен обид за политизирање и дискредитирање на нашата работа

Државната комисија за спречување на корупцијата ја покрена Иницијативата до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, а лидерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Член на Совет на Општина Аеродром истовремено е член на Управен одбор, декан на Факултет и управител на друштво за градежништво, како и в.д. директор на ЈП ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), согласно поднесените изјави за интереси за 2021 година, констатирала пет случаи на кумулација на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) во однос на годишните даночни пријави од игри на среќа денеска повикаа и апелираа да се води контрола на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, на денешната 58 седница, информираше дека согласно поднесените обрасци за изјави за интерси за 2021 година од страна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе ги проверува податоците од изјавите за имот на 10 судии и 10 обвинители, 10 директори на јавни здравствени ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите бараа непријавен имот, а открија можен случај на перење пари од обложувалници. При проверка на имотната состојба на поранешната министерка ...
| | веќе видена | слични

Горан Трпеноски, член на ДКСК, потсетувајќи на случај кога комисијата има откриено оти еден функционер имал добивка од игри на среќа во бруто износ од еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата, финансиските институции и сите надлежни, бараат од Антикорупција, да најдат законски решенија за ова прашање и сериозно да ги испитуваат овие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК: Изјавата на Гаши е сериозен обид за политизирање и дискредитирање на нашата работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: