ВИДЕО | Милевски: Ковачевски ќе даде нова динамика во Владата – стабилноста ќе зависи од резултатите што ќе ги продуцира


Новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски оставарува средби со лидерите на партиите од коалиционата влада, при што вчера се сретна со раководството на ...
| | веќе видена | слични

Јас сум претставник на ДУИ и морам да бидам предложен од Ахмети, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со составот на новата влада. -Сепак ...
| | веќе видена | слични

Решенијата за овие амбасадорски места се надева дека ќе бидат готови веднаш по формирањето на новата влада.– Секоја амбасада е важна сама по себе, меѓутоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи очекува до средината на јануари да бидат пополнети сите испразнети амбасадорски места. Решенијата за овие ...
| | веќе видена | слични

Новата влада со проширен состав има сериозни предизвици, како ковид кризата, економската и енергетската криза и прашањето со Бугарија, вели аналитичарот Алберт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ЛДП, Горан Милевски, во вечерашното гостување на ТВ Телма рече дека неговата партија побарала Законот за региналниот развој да биде ревидиран и да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва во гостувањето на телевизија „Телма“ изјави дека до него досега не е стигнат предлог од Владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски смета дека многу тешко ќе се дојде до 61 глас во Парламентот за тој да се самораспушти и да се оди на предвремени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 679 | | | веќе видена

Доделувањето најширока можна автономија и полна самостојност на МПЦ, како што гласи денешната одлука на Саборот, не значи автокефалност. Ова што Македонската ...
сите 535 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 463 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 227 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Милевски: Ковачевски ќе даде нова динамика во Владата – стабилноста ќе зависи од резултатите што ќе ги продуцира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: