Милевски: Алтернатива имала поголеми барања од оние кои ги добила


5 копии

Измените во Изборниот Законик со цел воведување на отворени листи, како и гласањето во една изборна единица се очекува да ја унапредат македонската ...
| | веќе видена | слични

Не го постигнавме она што требаше да биде зацртано.Споро се одвиваа порцесите во собранието.Имавме коректна соработка ос Заев, вели претседателката на ДОМ Маја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, во гостувањето на Утрински брифинг го објасни својот став за новата Влада, од страна на мандатарот Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е сега во ситуација, која е потешка отколку во времето на Груевски.’ – изјави Зијадин Села, лидерот на опозициската Алијанса на Албанците.“ – јави ...
| | веќе видена | слични

Имавме неколку бурни месеци, а требаше да бидат едни обични локални избори. За збиднувањата за време и по локалните избори во денешен Утрински брифинг на овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме нефункционално Собрание, а тоа произлегува како резултат на слабото, тесното парламентарно мнозинство. За да имате функционално Собрание кое ќе носи ...
| | веќе видена | слични

Според него покрај тоа една партија да ја исполни својата програма победата на избори е нешто што го очекуваат нејзините поддржувачи и членови и тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори го потврдија својот легитимитет, изјави во Топ Тема на Телма, универзитетскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Алтернатива имала поголеми барања од оние кои ги добила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: