Алтернатива барала и повеќе од добиеното – Владата прифаќала за да се спаси

Лидерот на ЛДП, Горан Милевски, во вечерашното гостување на ТВ Телма рече дека неговата партија побарала Законот за региналниот развој да биде ревидиран и да ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на идната недела, а најдоцна до вторник кај претседателот Стево Пендаровски ќе пристигне писменото барање во кое ќе биде наведено името на новиот ...
| | веќе видена | слични

„Вие седнавте на маса со ВМРО-ДПМНЕ, партија што го воспостави 11-годшниот режим. Седнавте на маса со партијата што ги брани уставобранителите кои спречија ...
| | веќе видена | слични

„Договорот на СДСМ и Алтернатива е цврст, базиран на стабилноста и напредокот на државата во делот на европските вредности. Алтернатива покажа спремност и ...
| | веќе видена | слични

„Кога работев како новинар, додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт, пракнично ни беа цензурирани прилози во кои европратеници кажуваа дека Македонија од симпатична и ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ ккао партија не е за предвремени избори, нашиот став е јасен. Имаме парламентарно мнозинство и треба да се посветиме на клучните прашања. Оваа Влада има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме нефункционално Собрание, а тоа произлегува како резултат на слабото, тесното парламентарно мнозинство. За да имате функционално Собрание кое ќе носи ...
| | веќе видена | слични

Според него покрај тоа една партија да ја исполни својата програма победата на избори е нешто што го очекуваат нејзините поддржувачи и членови и тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори го потврдија својот легитимитет, изјави во Топ Тема на Телма, универзитетскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 561 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 453 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 895 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 328 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 168 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива барала и повеќе од добиеното – Владата прифаќала за да се спаси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: