САД за 43-те случаи на омикрон во земјата: Дури 34 лица се ревакцинирани, 14 имаат примено и бустер доза


Над 43 случаи заразени со омикрон сојот на коронавирус во САД се целосно вакцинирани, а третина дури добиле и дополнителна доза, соопштија Центрите за контрола ...
| | веќе видена | слични

Париските градски власти соопштија дека го откажуваат својот традиционален новогодишен огномет додека Европа се подготвува за построги ограничувања за да го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Во меѓувреме, надлежните повикуваат на помасовна вакцинација, која претставува единствениот реален излез од пандемијата. Новиот сој Омикрон вчера за првпат ...
| | веќе видена | слични

Омикрон варикантата на коронавирусот е забележана во 89 земји во светот и бројот на потврдените случаи на заразата се удвоијува за ден ипол до три во областите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојот омикрон на ковид-19 се шири низ Европа со брзина на светлината и најверојатно ќе стане доминантен во Франција за неколку дена, на почетокот на новата ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон досега е регистриран во 89 земји и се шири побрзо од делта варијаната. Бројот на случаи се дуплира на секои 1,5 до три дена во подрачјата каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах лично вакцинираше две деца за време на посетата на центарот за вакцинација во Хановер, јави телевизијата Велт. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 535 | | | веќе видена

Денес, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ поднесе барање до пратеникот Панчо Минов, претседател на комисијата за ...
сите 261 | | | веќе видена

Денешното истовремено предавање на официјалните писма за барање за прием во најмоќната воена Алијанса е испишување на уште една страница од историските промени ...
сите 659 | | | веќе видена

Дијалогот на Владата предводена од СДСМ со Синдикатот за образование, наука и култура, успеа. Постигнат е договор за зголемување на платите во образованието во ...
сите 280 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД за 43-те случаи на омикрон во земјата: Дури 34 лица се ревакцинирани, 14 имаат примено и бустер доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: