ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ПОРАЧУВА - да се научиме да ги вреднуваме најактивните и најпосветените членови на партијата


Димитар Ковачевски, кандидат за лидер на СДСМ, најавува дека партијата мора да го засили дејствувањето на месните одбори, потенцирајќи дека неговата партија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој неколку месеци поднесува оставка и ја одложува, синоќа вети дека оставката на премиерската функција ќе ја поднесе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев најави дека оставката на премиерската функција ќе ја поднесе во текот на наредната недела. -Овие денови завршуваме со консултациите со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржа примопредавање на функцијата претседател на партијата. Поранешниот претседател Зоран Заев, на новоизбраниот ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски порачувам да ги чува вредностите на СДСМ, солидарноста, слободата демократијата, еднаквоста помеѓу граѓаните. Да го чува целиот демократски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ПОРАЧУВА - да се научиме да ги вреднуваме најактивните и најпосветените членови на партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: