Заев ќе ја поднесе оставката следната недела: „Оставив аманет на Ковачевски да победува на следните избори“


Премиерот Зоран Заев најави дека оставката на премиерската функција ќе ја поднесе во текот на наредната недела. -Овие денови завршуваме со консултациите со ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

„Во оваа фаза“ не се формира нова партија како одговор на незадоволството од политиките на СДСМ, но не е исклучено тоа да се случи понатаму. Додека во СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според информациите на повеќе медиуми, новиот партиски лидер Димитар Ковачевски на Централниот одбор во среда ќе го предложи Миле Зечевиќ за нов генерален ...
| | веќе видена | слични

Ако изборот на СДСМ е Ковачевски тогаш прогнозата е дека партијата нема уште многу долго за владее. Замената на новиот лидер, која доаѓа од врвот на партијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе ја поднесе оставката следната недела: „Оставив аманет на Ковачевски да победува на следните избори“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: