Претседателе ти посакувам среќа, му порача Заев на Ковачевски

2 копии
4 копии

-До сега се покажа дека Шеќеринска има исклучителен инстинкт за “преживување” во политиката. Не сака да биде дел од дебаклот кој ќе и’ се случи на таа партија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска официјално му ја предаде функцијата претседател на СДСМ на неговиот наследник Димитар Ковачевски. Пријателе, ти ја посакувам сета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитар Ковачевски од вчера е нов лидер на Социјалдемократскиот сојуз. Тој се обврзува дека партијата ќе ја води чесно и одговорно, и ветува дека ќе избере ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржа примопредавање на функцијата претседател на партијата. Поранешниот претседател Зоран Заев, на новоизбраниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1443 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 447 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 512 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 166 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателе ти посакувам среќа, му порача Заев на Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: