Ковачевски ја презеде функцијата претседател на СДСМ: Веднаш се зафаќаме со работа, одговорно и посветено за нашите граѓани

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржа примопредавање на функцијата претседател на партијата. Поранешниот претседател Зоран Заев, на новоизбраниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-До сега се покажа дека Шеќеринска има исклучителен инстинкт за “преживување” во политиката. Не сака да биде дел од дебаклот кој ќе и’ се случи на таа партија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска официјално му ја предаде функцијата претседател на СДСМ на неговиот наследник Димитар Ковачевски. Пријателе, ти ја посакувам сета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитар Ковачевски од вчера е нов лидер на Социјалдемократскиот сојуз. Тој се обврзува дека партијата ќе ја води чесно и одговорно, и ветува дека ќе избере ...
| | веќе видена | слични

Останато

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 313 | | | веќе видена

Некои од барањата поврзани со францускиот предлог се многу тешки за прифаќање за Република Македонија. Но, она што стана јасно е дека тоа веќе не се само ...
сите 1146 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ ГО ОТФРЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Премиерот Димитар Ковачевски го одби францускиот предлог, и постави пет дополнителни услови. Ковачевски му се ...
сите 351 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ја презеде функцијата претседател на СДСМ: Веднаш се зафаќаме со работа, одговорно и посветено за нашите граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: