Следната недела Заев повторно ќе одлучува за оставката


Во вакви услови, за мене лично и за мене како премиер, заради политиките во кои верувам, заради демократските и европските вредностите во кои верувам, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури пет месеци, ако го броиме и декември, на пратениците им е ускратено правото да поставуваат пратенички прашања.Иако Владата е во оставка, според Уставот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската седница посветена на пратенички прашања што требаше да се одржи денеска беше одложена откако на нејзиниот почеток беше констатирана оставката на ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на опозициската пратеничка група пресметал дека овој владин кабинет само осум пати одговарал на прашања од пратениците, во периодот од 17 месеци ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вчера до претседателот на Собранието, Талат Џафери ја достави најавената оставка на премиерската функција, која парламентарниот спикер ...
| | веќе видена | слични

Според координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на пратениците во Собранието им е скратено правото да поставуваат пратенички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следната недела Заев повторно ќе одлучува за оставката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: