ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ПОРАЧУВА - да се научиме да ги вреднуваме најактивните и најпосветените членови на партијата


Димитар Ковачевски, кандидат за лидер на СДСМ, најавува дека партијата мора да го засили дејствувањето на месните одбори, потенцирајќи дека неговата партија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој неколку месеци поднесува оставка и ја одложува, синоќа вети дека оставката на премиерската функција ќе ја поднесе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев најави дека оставката на премиерската функција ќе ја поднесе во текот на наредната недела. -Овие денови завршуваме со консултациите со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржа примопредавање на функцијата претседател на партијата. Поранешниот претседател Зоран Заев, на новоизбраниот ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски порачувам да ги чува вредностите на СДСМ, солидарноста, слободата демократијата, еднаквоста помеѓу граѓаните. Да го чува целиот демократски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ПОРАЧУВА - да се научиме да ги вреднуваме најактивните и најпосветените членови на партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: