(ВИДЕО) Ковачевски: Промени во раководството на СДСМ ќе има


2 копии

Лидерите на ДУИ и на СДСМ Али Ахмети и Димитар Ковачевски сепак ќе менуваат ресори. Како што објави ТВ24, ресорот образование ќе го добие кадар на ДУИ, а нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната прес-конференција не сакаше да коментира дали ќе биде дел од составот на новата влада. Тој истакна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Стево Пендаровски се уште нема добиено формално известување од Собранието дека е констатирана оставката на премиерот Зоран Заев, која повлекува ...
| | веќе видена | слични

Деновиве во јавноста се појавија информации дека се почнати активности за формирање нова партија од незадоволните членови и поддржувачи на СДСМ. Како еден од ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија денеска на седницата за пратенички прашања ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев. Оставката беше констатирана без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието ја констатираше оставката на Зоран Заев од премиерската функција, што беше дочекано со аплауз од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. По ова актуелната Влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачевски: Промени во раководството на СДСМ ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: