СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ОД АЛТЕРНАТИВА: Ако добиеме датум и се оди како што треба, ова мнозинство ќе истера до 2024 година

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи за Фокус изјави дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување на преговори со ЕУ, можеби уште во јануари. -Се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата владина коалиција беше направена под изговорот дека на Македонија ѝ е потребна стабилна власт, поради позитивните сигнали од Софија и Брисел по ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Бугарија ја потврди својата позиција и остана блокадата за Македонија, пратеникот Кастриот Реџепи тврди дека е блиску е денот кога ќе дојде ...
| | веќе видена | слични

Главните поддржувачи на СДСМ и на ДУИ, Алтернатива и одбегнатиот пратеник од Беса Кастриот Реџепи ќе ја поддржат Владата и без тоа што веќе е јасно дека во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од Алтернатива, Скендер Реџепи, во изјава за ТВ 24 порачува дека Алтернатива не влегла во Владата заради власт, туку заради исполнување на ...
| | веќе видена | слични

Ако Македонија не добие датум за преговори за членство во ЕУ и ако не почне постапката за преиспитување на неколку политички завршени судски процеси, на што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 740 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 133 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков за БГНЕС изјави дека додека траеле разговорите за економијата и инфраструктурата, двете страни разговарале и за теми кои се ...
сите 311 | | | веќе видена

Трет ден молк и трет ден ни трага ни глас од СДСМ во врска со случајот за адвокатското друштво на нивната пратеничка и претседателка на форумот на жени, ...
сите 305 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ОД АЛТЕРНАТИВА: Ако добиеме датум и се оди како што треба, ова мнозинство ќе истера до 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: