Алтернатива: Без датум за преговори ќе видиме што ќе правиме понатаму


2 копии

На средбата претседателот Мицкоски беше разговарано за повеќе теми меѓу кои и загрижувачката економска состојба во која се наоѓа земјава. Економските пакети ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата било разговарано за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Великопредавството кое е во подготовка, се случува како последица на повеќегодишна вулгарна политика, која најмногу ги вреднува приватните интереси на ...
| | веќе видена | слични

Наместо решевања на отворените прашања – секојдневните меѓусебни обвинувања на власта и опозицијата се повеќе ги дезориентираат граѓаните – сметаат дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски, вечерва беше гостин во дебатата на телевизија Клан. Муцунски зборуваше за поразот на власта на овие избори, ...
| | веќе видена | слични

Македонија направи се да ги исполни условите и да ги почне преговорите со Европската Унија, па затоа е оправдано да очекуваме Бугарија согласно европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива: Без датум за преговори ќе видиме што ќе правиме понатаму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: