Реџепи: Се наближува денот кога ќе добиеме датум

2 копии

„Висок функционер на СДСМ го угостил Кастриот Реџепи на денот кога не гласаше за уривање на Владата и му дал совет да не оди во Парламентот за таквото гласање, ...
| | веќе видена | слични

На средбата на врвот во Брдо, претседателот Макрон лично се ангажираше со планот 5+1. Фрација продолжува да игра многу конструктивна и инклузивна улога. Убеден ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи кој смени страна и стана дел од власта затоа што бил информиран од високи западни дипломати и од сопругата дека на 14 ...
| | веќе видена | слични

Се уште опстојувам во моето убедување за европска Македонија и со мојата одлука допринесов да имаме стабилно мнозинство во Парламентот без никакви политички ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи за Фокус изјави дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување на преговори со ЕУ, можеби уште во јануари. -Се уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 564 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 396 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 259 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 213 | | | веќе видена

Руските сили продолжуваат со ракетните напади врз воени цели и цивили низ цела Украина, тврди украинската армија. Според Генералштабот на вооружените сили на ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи: Се наближува денот кога ќе добиеме датум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: