Скендер Реџепи пак предизвикува превирања во Алтернатива, ако не почнат преговорите со ЕУ, бара излегување од власта


Ако Македонија не добие датум за преговори за членство во ЕУ и ако не почне постапката за преиспитување на неколку политички завршени судски процеси, на што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Великопредавството кое е во подготовка, се случува како последица на повеќегодишна вулгарна политика, која најмногу ги вреднува приватните интереси на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бујар Османи и Зоран Заев секој месец измислуваат нов изговор зошто не сме добиле датум, и зошто наредниот месец сигурно ќе добиеме, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Освен ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи кој смени страна и стана дел од власта затоа што бил информиран од високи западни дипломати и од сопругата дека на 14 ...
| | веќе видена | слични

Македонија направи се да ги исполни условите и да ги почне преговорите со Европската Унија, па затоа е оправдано да очекуваме Бугарија согласно европските ...
| | веќе видена | слични

Изборите им беа за прогресивност, добија клоца. Купувањето пратеници за ново мнозинство им беше за датум и ЕУ, добивме клоца. Кога не добивме ни едно - ни ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција на Халил Снопче, пратеник на Алијаса за Албанците Советот на ЕУ на 14 декември – ново одложување на преговорите за ...
| | веќе видена | слични

Се уште опстојувам во моето убедување за европска Македонија и со мојата одлука допринесов да имаме стабилно мнозинство во Парламентот без никакви политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 245 | | | веќе видена

Скоро 1.000 украински борци скриени во фабриката за челик „Азовстал“ во Мариупол се предале, соопшти руското Министерство за одбрана. Руското министерство ...
сите 251 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 293 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 137 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 455 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 296 | | | веќе видена

Русија истрелува проектили со долг дострел врз цивилната и воената инфраструктура на Украина, бидејќи нејзината војска не може да покаже никакви значајни ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скендер Реџепи пак предизвикува превирања во Алтернатива, ако не почнат преговорите со ЕУ, бара излегување од власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: