На Гаши веќе не ми треба „датумот“ - Алтернатива и без ЕУ останува во Владата


Новата владина коалиција беше направена под изговорот дека на Македонија ѝ е потребна стабилна власт, поради позитивните сигнали од Софија и Брисел по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година. Граѓанскиот буџет има силна развојна компоненета за создавање амбиент за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Усвоениот буџет за следната година има силна развојна компоненета за економски раст и повеќе пари за капитални инвестиции, истакна на прес-конференција Дарко ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година, информираше денеска на прес конференција пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија направи се да ги исполни условите и да ги почне преговорите со Европската Унија, па затоа е оправдано да очекуваме Бугарија согласно европските ...
| | веќе видена | слични

Како држава ние направивме се за исполнување на условите и за отпочнување на преговори за членство во Европската Унија. Очекувањата Бугарија да ја подигне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Во судир на два воза во понеделникот на пладне покрај Барселона загинал возач, а полесно биле повредени повеќе 80 патници, објавиле регионалните власти. Околу ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Гаши веќе не ми треба „датумот“ - Алтернатива и без ЕУ останува во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: