Хрватите оваа година патувале помалку, но трошеле повеќе

Доколку мислевте дека с ѐ е во ред, истражувањето кое е спроведено може да ве одврати од таа мисла Се чини дека она што жените навистина го бараат кај мажот е ...
| | веќе видена | слични

Австралијанците се прогласени за најголеми пијаници во светот откако во 2020 година поминале во пијанство повеќе време од било која друга нација. Меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Првиот Национален преглед на корисници на електрични автомобили во Шпанија, подготвен од страна на консултантската фирма All Media Consulting во соработка со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
6 копии

Вработеноста во САД значително се намали во ноември со отпуштања во малопродажбата и во образованието, но стапката на невработеност покажува добри резултати од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународното истражување на „Global Drugs Survey“ покажа дека Австралијците се опијаниле во просек 27 пати годишно во 2020 година, што е речиси двојно повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватите оваа година патувале помалку, но трошеле повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: