Мицкоски: Функционерите се корумпирани и не си ја вршат работата – затоа ни се случуваат несреќи како таа во Бугарија, Тетово и Ласкарци


Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наум Стоилковски портопаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека физофрено е однесувањето на политичката сцена за ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека Заевизмот останува, а сега Заев ќе бира и своја марионета, ...
| | веќе видена | слични

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена. За да не запрат ...
| | веќе видена | слични

Криминалот и корупцијата се точките на кои опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе се фокусира во наредниот период во обид да алармира за проблемите во македонското ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, утрово во „Добро утро, секое утро“ во Алфа телевизија , истакна дека Зоран Заев е уценет човек, кој ...
| | веќе видена | слични

-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
| | веќе видена | слични

-Што се однесува до прашањето за договорените ревизии на судските случаи, тоа во нормална држава би требало да е работа на обвинители и судски органи. За жал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 365 | | | веќе видена

Марко Мишевски и на овој европски шампионат имаше значајна улога во играта во одбрана. Ракометарот на Вардар даде свој придонес, но севкупниот впечаток сепак е ...
сите 776 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 546 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 339 | | | веќе видена

Премиерот на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков положија цвеќе на спомениците на Св. ...
сите 240 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Функционерите се корумпирани и не си ја вршат работата – затоа ни се случуваат несреќи како таа во Бугарија, Тетово и Ласкарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: