Стоилковски: Три месеци по тетовската модуларна болница нема одговорност, нема ни да има ни за автобусот на смртта


Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, вечерва во Телевизија 24, истакна дека новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски, кој наследува одговорност за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марјан Ѓорчев, поранешен амбасадор и еден од креаторите на доктрината на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека беа непотребни изборите на СДСМ и не очекува никаква промена во партијата. Тој го нападнал ...
| | веќе видена | слични

-Комуникација помеѓу двете политички партии е неопходна, мора да има. Овој процес на поларизација мора да се намалува, за жал мислам дека се отиде предалеку. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Она што е суштина во тој програмски документ кој што ќе стане денес и достапен за јавноста, планираме да го преведеме покрај македонски да го има и на ...
| | веќе видена | слични

„Значи идејата е да ги поставиме основните 16 точки по кои што планираме да се развива Македонија. И кога ќе го видите првата или основна линија во целиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното гостување на потпретседателот Николоски во Утрински брифинг истакна дека потребен е нов договор и општ консензус, нов договор кои ќе значи и ниски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Три месеци по тетовската модуларна болница нема одговорност, нема ни да има ни за автобусот на смртта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: