Стоилковски: Заевизмот останува, сега ќе се бира марионета на Заев, за да продолжи корупцијата и бизнисите на власта


Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека Заевизмот останува, а сега Заев ќе бира и своја марионета, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, вечерва во Телевизија 24, истакна дека новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски, кој наследува одговорност за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марјан Ѓорчев, поранешен амбасадор и еден од креаторите на доктрината на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека беа непотребни изборите на СДСМ и не очекува никаква промена во партијата. Тој го нападнал ...
| | веќе видена | слични

-Комуникација помеѓу двете политички партии е неопходна, мора да има. Овој процес на поларизација мора да се намалува, за жал мислам дека се отиде предалеку. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Она што е суштина во тој програмски документ кој што ќе стане денес и достапен за јавноста, планираме да го преведеме покрај македонски да го има и на ...
| | веќе видена | слични

„Значи идејата е да ги поставиме основните 16 точки по кои што планираме да се развива Македонија. И кога ќе го видите првата или основна линија во целиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното гостување на потпретседателот Николоски во Утрински брифинг истакна дека потребен е нов договор и општ консензус, нов договор кои ќе значи и ниски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 461 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Заевизмот останува, сега ќе се бира марионета на Заев, за да продолжи корупцијата и бизнисите на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: