Стоилковски: Алтернатива станува партнер на криминалната дружина станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ


-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
| | веќе видена | слични

!…партиите како Алтернатива единствено на што целат е тоа да бидат привезок на власта, без разлика кој и каде ја предводи истата, единатвено важно им е да ...
| | веќе видена | слични

РС Македонија и Македонците сè уште се робови на српските политички перцепции кои се темелат на тоа дека само Албанците и Бугарите се штетни за држава. Во РС ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вторникот имавме расправа на Комисијата одбрана и безбедност токму по тие три точки за коишто и денеска ќе расправаме на пленарната седница, а тоа се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза? ...
| | веќе видена | слични

– Јас такви сознанија немам. Тоа што постојано го посочуваме во овој последен период е дека Зоран Заев е волен да даде сѐ за да си го продолжи делумно својот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема сознанија во врска со неофицијалните информации дека ќе биде постигнат договор во Париз меѓу Северна Македонија и Бугарија, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Ким Мехмети во интервју за бугарскиот медиум „БГНЕС“ рече дека еден од големите проблеми на Македонија е што стана земја во која ...
| | веќе видена | слични

Ова е документот, план за мерки и активности, функционирање на МВР и БЈБ во услови на кризна состојба заради недостаток на струја. Во него децидно стои дека ...
| | веќе видена | слични

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Алтернатива станува партнер на криминалната дружина станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: