ВМРО-ДПМНЕ: Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на СДСМ и ДУИ


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
| | веќе видена | слични

!…партиите како Алтернатива единствено на што целат е тоа да бидат привезок на власта, без разлика кој и каде ја предводи истата, единатвено важно им е да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ 4 години ветуваат еден единствен проект за недела неработен ден, а во реалноста работниците тонат во сиромаштија. Поради неспособноста на власта ...
| | веќе видена | слични

СДСМ четири години ветуваат еден единствен проект за недела неработен ден, а во реалноста работниците тонат во сиромаштија, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Од партијата велат дека ЕЛЕМ сегашен ЕСМ е претворен во загубар кој не може да ги произведе ниту елелемнтарните количини струја, а МЕПСО освен што е загубар ...
| | веќе видена | слични

Поради неспособноста на власта стандардот на граѓаните тоне од ден во ден, инфлаторната спирала расте, цените на производите во продавниците секој ден се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од денес Република Македонија во наредните 6 месеци ќе биде во енергетска кризна состојба заради недостаток на електрична енергија и состојбите на пазарите на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната собраниска седница парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ не ги прифати двете барања на ВМРО-ДПМНЕ: Да се обезбедат 250 милиони евра за ...
| | веќе видена | слични

РС Македонија и Македонците сè уште се робови на српските политички перцепции кои се темелат на тоа дека само Албанците и Бугарите се штетни за држава. Во РС ...
| | веќе видена | слични

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза? ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ние имавме една партиска одлука, кога рековме дека одиме со активна блокада затоа што се потребни предвремени парламентарни избори за спас на Македонија. ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 447 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: