Играа со двајца голмани против Бенфика, претседателот плачеше на полувремето


Во Португалија едноставно мораше да дојде до прекин на натпреварот од тамошниот шампионат во кој Белененсеш против Бенфика на теренот имаше само девет играчи, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Португалија донесе одлука цел тим на прволигашот Тондела да биде во изолација, откако шест фудбалери и тренерот Пако Ајестаран ...
| | веќе видена | слични

Беланенсес не го доигра мечот против Бенфика, откако домаќините на почетокот на второто полувреме останаа со недоволен број на фудбалери во поле. На денот на ...
| | веќе видена | слични

Од Белененсес јавно го вперија прстот кон куќата на фудбалот во Португалија, но и тамошните здравствени власти поради тоа што им било наведено дека мечот со ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот помеѓу Беленесенс и Бенфика го обиколи светот откако тимот на Беленесенс на теренот мораше да излезе со само девет фудбалери, од кои двајца ...
| | веќе видена | слични

Кај 13 лица од тимот на португалски Белененсес е откриен новиот омикрон сој на ковид-19, соопштија португалските здравствени власти. Еден од играчите на овој ...
| | веќе видена | слични

Португалските здравствени власти потврдија во понеделникот дека 13 фудбалери и членови на стручниот штаб на лисабонскиот прволигаш Беланенсес се заразени со ...
| | веќе видена | слични

Португалските здравствени власти објавија денеска дека кај 13 фудбалери и членови на клупскиот персонал на прволигашот Белененсес е откриен омикрон сојот на ...
| | веќе видена | слични

Познато е сега и дека фудбалерите на Белененшеш кои не играле против Бенфика биле заразени со најопасниот сој на коронавирусот до сега. Во Португалската лига, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 374 | | | веќе видена

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 321 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 431 | | | веќе видена

На денот на пристигнување на делегацијата од СПЦ предводена од патријархот Порфириј, се дотерува дворот на Соборниот храм. Откако вчера се поставуваше мермер ...
сите 271 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 595 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 187 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играа со двајца голмани против Бенфика, претседателот плачеше на полувремето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: