Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19

4 копии

Во светот се регистрирани 37 милиони лица, а кај нас до сега се регистрирани 500 случи, на Инфективнта клиника се следат 327 пациенти вели за Канал 5, доктор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа се откриени 2.364 нови инфекции со 6.523 тестови, со 36,2 отсто позитивни наоди кај тестираните, а починале 17 пациенти, објави денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: