Намалување на бројот на новозаразени, награда за матичните лекари со повеќе од 70 отсто вакцинирани пациенти

Најголем дел од дијагностицираните, односно 23,1 проценти, се повозрасни од 60 години, а најмалку (4,3 отсто) се регистрирани кај децата до девет години.Во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во периодот од 29 ноември до 5 декември тестирани се вкупно 16.948 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани сe 2.275 нови позитивни случаи од 35 градови во државата со намалување од 17,3 отсто во однос на минатата недела. Процентот на позитивност се ...
| | веќе видена | слични

Сепак, состојбата на бебето не е животно загрижувачка и тоа е единственото дете во оваа болница со маска за кислород, појаснува Д-р Зекири кој додава и дека ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. декември 2021 (ИНПРЕС) – И според најновите податоци на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), Охрид и понатаму е на второ место на државно ниво во однос ...
| | веќе видена | слични

18 пациенти хоспитализирани во Модуларната болница во Охрид од кои 11 се на кислородна подршка. Иако изминативе денови зголемен е бројот на заболени но и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалување на бројот на новозаразени, награда за матичните лекари со повеќе од 70 отсто вакцинирани пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: