Во Охрид има 284 активни случаи на COVID-19, во ноември се заразиле 267 лица

13 копии

Во периодот од 29 ноември до 5 декември тестирани се вкупно 16.948 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани сe 2.275 нови позитивни случаи од 35 градови во државата со намалување од 17,3 отсто во однос на минатата недела. Процентот на позитивност се ...
| | веќе видена | слични

Сепак, состојбата на бебето не е животно загрижувачка и тоа е единственото дете во оваа болница со маска за кислород, појаснува Д-р Зекири кој додава и дека ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. декември 2021 (ИНПРЕС) – И според најновите податоци на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), Охрид и понатаму е на второ место на државно ниво во однос ...
| | веќе видена | слични

18 пациенти хоспитализирани во Модуларната болница во Охрид од кои 11 се на кислородна подршка. Иако изминативе денови зголемен е бројот на заболени но и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 560 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид има 284 активни случаи на COVID-19, во ноември се заразиле 267 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: