ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Време зa читање: 3 минути Заради ефикасно остварување на специфичните интереси на приватниот сектор во насока на унапредување на компетенциите и вештините на ...
| | веќе видена | слични

На секоја жена која што поседува умешност, треба да ѝ биде дадена шанса за да обезбеди подобро утре, беше истакнато на првиот самит за женско претприеништво ...
| | веќе видена | слични

– Имав чест да бидам дел од тимот којшто пред една година почна со Националната платформа за женско претприемништво, а сега ја имам привилегијата да се наоѓам ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска учествуваше на свечената царемонија на отворањето на Првиот Самит на Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Развојна банка на Македонија АД Скопје, во соработка со најголемите комори во државата, започнува со серија едукативни настани за портфолио и индивидуални ...
| | веќе видена | слични

За развојот на ФинТек индустријата кој оди со молскавична брзина, за тоа каде е светот и ние во него, за тоа наместо нарушување на односи-градење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 171 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 188 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: