ДИК ги разгледува приговорите поднесени од партиите


Во Дебар в недела ќе се одржи вториот круг од гласањето за градоначалник на оваа општина, каде што граѓаните ќе избираат меѓу актуелниот градоначалник Хекуран ...
| | веќе видена | слични

Владата на последната седница донесе одлука досегашните градоначалници да бидат именувани за владини повереници во општините Центар Жупа и Маврово и Ростуше до ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на вториот круг на гласање за градоначалник на Дебар, в сабота, 13 ноември, ден пред гласањето, правото на глас ќе го остварат 70 болни и изнемоштени ...
| | веќе видена | слични

– Од вкупната бројка, 58 се од првиот рок, кога сè уште не беше одлучено за прегласување на едно гласачко место во градот. Останатите 12 се од 17-те барања што ...
| | веќе видена | слични

Во Леуново забрзано се градат и бетонираат објектите за кои уште пред два месеца Општина Маврово Ростуше донесе решение дека треба да бидат урнати . „МВР и ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница, по завршување на сите постапки, ги објави конечните резултати од вториот круг за градоначалник во ...
| | веќе видена | слични

„Во недела, 14.ноември, ќе се одржи третиот круг на локалните избори во Дебар. Ова е единствената општина каде што се уште не е избран претседател, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични

Неконтролирано и бесправно градење на брегот на Мавровското Езеро сè почесто се причина за закани, па дури и инциденти меѓу револтираното локално население и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
сите 701 | | | веќе видена

Денеска во храмот „Свети отец Николај“ во Сремски Карловци ќе започне свечениот дел од седницата на Соборот на Српската православна црква (СПЦ) по повод ...
сите 441 | | | веќе видена

Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 182 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 283 | | | веќе видена

Украина предложила евакуација на 38 најтешко ранети ветерани, а доколку Москва им дозволи, Киев вели дека ќе ослободи голем број руски воени заробеници.„Во ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги разгледува приговорите поднесени од партиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: