Трета доза вакцина примиле 24.021 граѓани


2 копии

Прв пат оваа година граѓаните кои сакаат да ја примат вакцината против сезонскиот грип се пријавуваат на страницата , за разлика од изминатите години, кога тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веројатноста невакцинираните луѓе да умрат од последиците на Ковид-19 е 32 пати поголема во споредба со луѓето вакцинирани со две дози, покажале резултатите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Стапката на смртност од ковид е значително помала кај оние кои се вакцинирани со двете дози во споредба со оние кои се вакцинирани со единечна доза или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова студија на американскиот Центар за контрола и превенција на болести дава одговор на прашањето на кое научниците се обидуваат да одговорат уште од ...
| | веќе видена | слични

Почна пријавувањето за вакцинација против сезонски грип, но вакцини се уште нема. Од министерството за здравство велат дека побарувачката е зголемена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 412 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 259 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трета доза вакцина примиле 24.021 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: