(ВИДЕО) Петровска: Данела Арсовска ги лаже граѓаните, ако лаже за бугарско државјанство лаже и за друго, за чии интереси работи и што друго крие?


Денеска пратеничката Славјанка Петровска од редовите СДСМ одржа прес-конференција во врска со бугарските документи на кандидатката за градоначалник на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи сè уште нема одговор на соопштението на бугарското МНР, кое во понеделникот обвини за говор на омраза во кампањата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Би било добро Министерството за надворешни работи на Бугарија во даден момент да ги објави имињата на оние општествени или политички дејци во Северна ...
| | веќе видена | слични

За да не се користи бугарското државјанство за политичка борба во Северна Македонија, историчарот Елдеров предлага: или оние кои го поседуваат сами да си ...
| | веќе видена | слични

Будењето омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Македонија кои се чувствуваат како Бугари, „не е начин за градење добрососедски односи“ Ова го соопштило ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија преку соопштение истакна дека внесувањето на омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Република С. Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Во бугарското Министерство за надворешни работи се подготвува нов предлог за позицијата на Софија во однос на Македонија по, како што велат дипломатски извори ...
| | веќе видена | слични

Во врска со офанзивната кампања на СДСМ, кога на 6 дена пред вториот круг на гласање извадија информација дека сега веќе актуелната градоначалничка на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
сите 593 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Петровска: Данела Арсовска ги лаже граѓаните, ако лаже за бугарско државјанство лаже и за друго, за чии интереси работи и што друго крие?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: