Софија со порака до Скопје: Антибугарската кампања директно ги негира основните европски вредности и е спротивно на сите демократски норми


Будењето омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Македонија кои се чувствуваат како Бугари, „не е начин за градење добрососедски односи“ Ова го соопштило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за претседател во Бугарија, Лозан Панов вечерва изјави дека дошол во посета на Македонија, за да подаде рака да го намали тонот на омраза меѓу двата ...
| | веќе видена | слични

Претседателските кандидати во Бугарија, Лозан Панов вели дека темата за Македонија не се избегнува од нивните политичари, некои политичари ја користат за да ...
| | веќе видена | слични

Темата за Македонија не се избегнува од политичарите, некои политичари ја користат за да добијат повеќе гласови. Прашањата од историјата се многу емотивни и им ...
| | веќе видена | слични

Знаеме дека деблокадата кон ЕУ зависи од една држава. Џабе моите разговори со европските лидери. Јас мислам дека сите ние изминатите месеци велевме само што не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Главните кандидати за претседател се соочуваат со реалноста дека Бугарија мора најде излезно решение пред домашната јавност, но притоа да се тргне од она што ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот пратеник на Владата за преговорите со Бугарија, Владо Бучковски, го оценува како невозможна мисија настојувањето на бугарската страна за ...
| | веќе видена | слични

Вордингот со кој за темата Македонија настапуваат дел од бугарските политичари и интелектуалци, а особено претседателските кандидати, соочувајќи се со реалност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софија со порака до Скопје: Антибугарската кампања директно ги негира основните европски вредности и е спротивно на сите демократски норми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: