Баровите и дискотеките може да работат, од 15 ноември нови правила за влез во локали


Владата на денешната редовна 115-та седница, согласно моменталната епидемиолошка состојба во државата, на предлог на Комисијата за заразни болести ги донесе ...
| | веќе видена | слични

Не требаше долго да чекаме, само 10 дена беа доволни за да го видиме ефектот на укинувањето на сите мерки за баровите, ноќните и диско клубовите. Дневниот број ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најголемо зголемување на новозаболени од ковид-19 за периодот од 25 до 31 октомври има во возрасната група од 20-29 години, 11,4% повеќе во однос на ...
| | веќе видена | слични

Вирусот највеќе се шири меѓу младите на возраст од 20-29 години. За само една недела починаа девојчиња на возраст од 16 и 17 години, како последица на вирусот. ...
| | веќе видена | слични

По новиот раст на заболени од Ковид-19, во кој во текот на вчерашниот ден се регистрирани 593 случаи, од вкупно 3.391 тестирања, од кои најмногу новозаболени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не требаше долго да чекаме, само 10 дена беа доволни за да го видиме ефектот на укинувањето на сите мерки за баровите, ноќните и диско клубовите, пишува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот министер за финансии, Димитар Ковачевски кој е дел од владиниот преговарачки тим за влез на Алтернатива во Владата вели дека е позитивен. - Ние имаме ...
сите 314 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 190 | | | веќе видена

Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција ...
сите 129 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баровите и дискотеките може да работат, од 15 ноември нови правила за влез во локали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: