Соединетите Држави наскоро ги отвораат границите за вакцинирани странци

Соединетите Држави наскоро ќе ги отворат своите воздушни граници за целосно вакцинирани странски посетители кои имаат една од трите одобрени вакцини за ...
| | веќе видена | слични

Солзи, прегратки и смеа го исполнија меѓународниот аеродром во Сиднеј откако Австралија денеска ги отвори своите граници за првпат по 20 месеци, овозможувајќи ...
| | веќе видена | слични

Австралија првпат во траењето на пандемијата на коронавриусот ги ублажи ограничувањата на своите надворешни граници и им дозволи на некои од вакцинираните ...
| | веќе видена | слични

Како одговор на еднa од најтешко погодените земји во светот од пандемијата на коронавирусот, Австралија ја затвори својата меѓународна граница пред 18 месеци. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По 18 месеци од една од најстрогите гранични политики во врска со коронавирусот, милиони Австралијци сега можат слободно да патуваат без дозвола или потреба од ...
| | веќе видена | слични

Во вкупно пет земји во светот досега немаат пријавено ниеден случај на ковид-19 до СЗО. Сите овие земји се членки на Обединетите нации. Заразени, според СЗО, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници, соопшти ...
сите 302 | | | веќе видена

ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА БОМБА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. „Се преземаат мерки за утврдување на ...
сите 472 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 135 | | | веќе видена

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако вчера Жоржињо не ја освои „Златната топка“, еден навивач толку многу се налути што го скрши телевизорот. А на социјалните мрежи се појави и видео од ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соединетите Држави наскоро ги отвораат границите за вакцинирани странци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: