Хоџа: Спремен сум да се откажам од МЗШВ, за да го добиеме Тетово


Денеска се наоѓаме во една од поубавите населби во Куманово. Зелен рид е населба која се наоѓа надвор од сообраќајниот метеж, а ваквите напуштени површини како ...
| | веќе видена | слични

Денеска од нас. Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени згради, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, на неговата фан-страница на Фејсбук ги обелодени пораките кои се испраќаат на ...
| | веќе видена | слични

Максо нон стоп споменува несреќен случај за некое дете води сметка и твоето дете така да не се споменува, а убаво детето си вози мотор. Порака со ваква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Куманово, јавно се зборува дека Димитриевски го поделил колачот со ДПМНЕ, ветувајќи им вработувања, директорски места и раководни позиции во општината, ...
| | веќе видена | слични

Димитриевски во дебата на ТВ 21 ја нападна ромската заедница за дивите депонии во Куманово, за возење на мотокултиватори „Тоа го прават тие луѓе, прават диви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По протестот пред општина Куманово од страна на граѓани Роми, во однос на изјавата за култиваторите кои ќе бидат исклучени од сообраќајот, градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа: Спремен сум да се откажам од МЗШВ, за да го добиеме Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: