ДИК: Еве колкава е излезноста до 11 часот


2 копии

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
| | веќе видена | слични

Во првиот круг, според првичните резултати беше избран и градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ и на Пласница од ДУИ, но за овие општини и за останатите за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница ќе ги објави конечните резултати од првиот круг на изборите за градоначалници и советници во 80 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија на јавна седница во моментот ги соопштува официјалните резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори. Прелиминарните ...
| | веќе видена | слични

Се очекува, претседателот на ДИК Александар Даштевски на седницата официјално да соопшти во кои општини ќе се гласа за градоначалници во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Владата во рок од 15 дена ќе именува повереник за вршење на работите од надлежност на градоначалникот, доколку и по вториот круг од кои било причини не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лиценците и одземената документација на превозникот Беса Транс од македонското обвинителство се предадени на бугарското обвинителство, кое ги истражува ...
сите 340 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: Еве колкава е излезноста до 11 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: